Eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Siedlin 2017

W dniu 27 kwietnia br. odbył się Finał Eliminacji Powiatowych XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Gospodarzem tegorocznego finału był Zespół Szkół im. Księdza Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedlinie.

Organizatorami Turnieju byli:

• Starostwo Powiatowe w Płońsku;
  • Komenda Powiatowa Policji w Płońsku;
  • Urząd Gminy w Płońsku.

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:

• popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,
  • popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Turniej organizowany jest dla uczniów klas 4 - 6 szkół podstawowych oraz uczniów szkół gimnazjalnych.

W bieżącym roku w eliminacjach powiatowych wzięły udział 22 drużyny tj. 12 czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych i 10 trzyosobowych drużyn ze szkół gimnazjalnych z terenu powiatu płońskiego.

Zmagania w turnieju objęły dwa etapy:

• I etap, czyli część teoretyczna, dla szkół podstawowych oraz gimnazjów, składała się z dwóch testów (testu wiedzy 25 pytań oraz testu skrzyżowań 10 pytań), zawierających zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym.
  • II etap to cześć praktyczna, gdzie uczniowie prezentowali swoje umiejętności jazdy po rowerowym torze przeszkód.

Kolejność drużyn w kategorii szkół podstawowych:

1. miejsce – Szkoła Podstawowa w Starym Gralewie,
  2. miejsce – Szkoła Podstawowa w Naruszewie,
  3. miejsce – Szkoła Podstawowa w Szczytnie,
  4. miejsce – Szkoła Podstawowa w Nowym Mieście,
  5. miejsce – Szkoła Podstawowa w Zaborowie,
  6. miejsce – Szkoła Podstawowa w Raciążu,
  7. miejsce – Szkoła Podstawowa w Baboszewie,
  8. miejsce – Szkoła Podstawowa w Lisewie,
  9. miejsce – Szkoła Podstawowa w Siedlinie,
  10. miejsce – Szkoła Podstawowa w Sochocinie,
  11. miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Płońsku,
  12. miejsce – Szkoła Podstawowa w Kołozębiu.

W kategorii szkół gimnazjalnych:

1. miejsce – Publiczne Gimnazjum w Naruszewie,
  2. miejsce – Publiczne Gimnazjum w Raciążu,
  3. miejsce – Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Szczytnie,
  4. miejsce – Publiczne Gimnazjum w Sochocinie,
  5. miejsce – Gimnazjum w Siedlinie,
  6. miejsce – Gimnazjum w Lisewie,
  7. miejsce – Publiczne Gimnazjum w Nowym Mieście,
  8. miejsce –Gimnazjum Publiczne Nr 2 w Płońsku,
  9. miejsce – Gimnazjum w Dzierzążni,
  10. miejsce – Gimnazjum w Baboszewie.

Po dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii reprezentować będą powiat płoński w etapie rejonowym, który odbędzie się 18 maja br. w Miejskim Zespole Szkół Nr 1 w Ciechanowie.

Spośród zawodników startujących w turnieju jury przyznało dwie nagrody indywidualne dla dwóch najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach:

• szkoły podstawowe – Szymon Borkowski ze Szkoły Podstawowej w Starym Gralewie,
  • gimnazja – Sebastian Gołębiewski z Publicznego Gimnazjum w Naruszewie.

W przerwie turnieju bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz ratownictwa medycznego zorganizowany przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku.

Podczas rozgrywek turniejowych, dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji Płocku, można było korzystać z symulatora jazdy motorem pod okiem policjantów z tamtejszej komendy.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe, a drużyny które zdobyły pierwsze trzy miejsca w obydwu kategoriach uhonorowano okolicznościowymi pucharami.

Wyróżnienia i nagrody wręczali uczestnikom turnieju: Wicestarosta – Anna Dumińska-Kierska, Komendant Powiatowy Policji – mł. insp. Jarosław Brzozowski, burmistrzowie i wójtowie z gmin naszego powiatu oraz zaproszeni goście.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Płońsku

godziny pracy: pon - pt 8.00-16.00