16 kwietnia - koncert piosenek lwowskich

16 kwietnia o g. 18.00 Starosta Płoński serdecznie zaprasza na koncert pt. "Ta co pan buja, ta ja zy Lwowa" w wykonaniu Ewa Makomaskiej przy akompaniamencie Zbigniewa Rymarza. Koncert odbędzie się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II St. w Płońsku.

Ilustracja do artykułu Dok3 Lwów_01.jpg

Wstęp wolny za zaproszeniem.

Zaproszenia można odbierać od dnia 5 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Płońsku, ul. Płocka 39, p. 313

"Ta co pan buja , ta ja zy Lwowa”

Koncert poświęcony Władzie Majewskiej zrealizowany przez Grupę BAGATELA15. Tę nietuzinkową postać będzie wspominał Zbigniew Rymarz - pianista ,kompozytor i akompaniator, który miał przyjemność współpracować z bohaterką wieczoru i cieszył się Jej długoletnią przyjaźnią. Wspomnienia te będą pełne osobistych refleksji i faktów , o których nie można przeczytać w żadnej encyklopedii.

Ewa Makomaska- aktorka Teatru Polskiego w Warszawie zaśpiewa najpiękniejsze piosenki, które powstawały specjalnie dla Włady Majewskiej lub są z Nią związane. Będą to cudowne numery charakterystyczne ( Pani Włada była wspaniałą parodystką i od tego zaczęła się Jej kariera we Lwowie), ale też sentymentalne utwory przepełnione tęsknotą do ukochanego Lwowa.

To właśnie z przedwojennego radia, legendarnej "Wesołej Lwowskiej Fali”wywodzi się aktorski rodowód Włady Majewskiej. Przypomniane zostaną koleje Jej życia, które obfitowało w zdarzenia fantastycznie wesołe, niezwykłe czasem tragiczne, a więc: wędrówka wojenna, emigracja, a przede wszystkim wieloletnia współpraca i przyjaźń z Marianem Hemarem i Radiem Wolna Europa.  Widzowie usłyszą takie utwory jak: "Czterolistna koniczyna", "Tęskniłeś tyle lat", "Pierwsza moralna piosenka", "Kobieta się waha", "Chlib kulikowski", "Durna ja" i wiele innych.

To będzie koncert pełen wzruszeń, szczerego śmiechu i doskonałej zabawy.

Współorganizatorem koncertu jest Państwowa Szkoła Muzyczna I i II St. w Płońsku.