180.000,00 zł dofinansowania na działania profilaktyczne

180.png

Powiat Płoński pozyskał dofinansowanie na realizację dwóch zadań - „Kobieta zdrowa – kobieta szczęśliwa!” oraz „Kobieto! – Twoje zdrowie w Twoich rękach”.

Dofinansowanie w kwocie 180 tys. zł pochodzi z Samorządowego Instrumentu Wsparcia Zdrowia Kobiety „Mazowsze dla Zdrowia Kobiety 2023” (po 90 tys. zł na każde z zadań.)

Działania związane z profilaktyką i promocją zdrowia kobiet, m.in. pikniki profilaktyczne, spotkania ze specjalistami tj. fizjoterapeutą, fizjoterapeutą uroginekologicznym, diabetologiem i dietetykiem, psychoterapeutą, położną, pielęgniarkami, badania profilaktyczne, mammobusy oraz badabusy w ramach których mieszkanki powiatu płońskiego będą mogły skorzystać z badań profilaktycznych mammografii czy cytologii. Co ważne można będzie też wykonać podstawowe badania profilaktyczne np. morfologię z pełnym rozmazem czy badania poziomu cukru. Dla tych co lubią poszerzać wiedzę planowane są również spotkania z amazonkami, coaching grupowy, spotkania o tematyce zdrowotnej dla kobiet w różnym wieku: nastolatek, dorosłych, młodych matek i seniorek.

Wiemy, że badania profilaktyczne są ważne. Pozwalają na szybkie rozpoznanie choroby i wprowadzenie odpowiednich metod leczenia. Profilaktyka jest najważniejszą, najskuteczniejszą i najtańszą metodą dbania o własne zdrowie. Głównym czynnikiem, który szkodzi i zabija kobiety to nie same choroby, ale ich bagatelizowanie wtedy, kiedy jest jeszcze czas, by działać. Dlatego tak ważna jest edukacja – nie tylko wśród kobiet w wieku rozrodczym, ale też tych w podstawówce, nastolatek czy seniorek.

Powrót na początek strony