6. Bieg Powstania Styczniowego

22 stycznia w Nowym Mieście odbył się Bieg Powstania Styczniowego. Wystawy o tematyce patriotycznej, ognisko, grochówka, to tylko niektóre z atrakcji podczas festynu z okazji odzyskania praw miejskich przez Nowe Miasto.

Starosta Płoński dekoruje medalem biegacza w tle inni uczestnicy biegu

Impreza zgromadziła przede wszystkim miłośników biegania, którzy wzięli udział w 6. Biegu Powstania Styczniowego zorganizowanym przez Towarzystwo Ludowe Sona. Biegły całe rodziny, zawodowcy i amatorzy. A wszystko, by wesprzeć Marcelego Jaworskiego, mieszkańca naszego powiatu i ucznia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jońcu.

"Cieszę się, że mogę być tu z Wami, i że jako powiat dołożyliśmy cegiełkę do dzisiejszego biegu" - mówiła Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska, która razem z Burmistrzem Miasta i Gminy Nowe Miasto Sławomirem Zalewskim objęła patronat nad wydarzeniem.

Powiat Płoński oprócz starosty reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego Dariusz Żelasko.

Bieg dofinansowano ze środków Powiatu Płońskiego.