Absolutorium dla Zarządu Powiatu Płońskiego

Rada Powiatu Płońskiego udzieliła absolutorium dla Zarządu Powiatu Płońskiego z tytułu wykonania budżetu za 2021 rok. Za głosowało 16 radnych przy 4 głosach wstrzymujących.

Zarząd Powiatu Płońskiego, Skarbnik i Sekretarz Powiatu.

Zarząd Powiatu Płońskiego z wotum zaufania i absolutorium, Rada Powiatu przyjęła również Sprawozdanie z wykonania budżetu Powiatu za 2021 rok. Absolutorium dla Zarządu Powiatu Płońskiego z tytułu wykonania budżetu Powiatu Płońskiego za 2021 rok i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu Płońskiego zostało przyjęte 25 maja br. podczas LII Sesji Rady Powiatu Płońskiego.

Głosowanie wyglądało następująco:
16 głosów za, 0 przeciw, 4 głosy wstrzymuje się, 1 nieobecny.

,,To nie był łatwy rok, ale dzięki zaangażowaniu wielu osób zrealizowaliśmy większość zadań, które zostały zaplanowane w budżecie Powiatu Płońskiego. Pragnę podziękować Zarządowi, Radnym Rady Powiatu Płońskiego, Pani Skarbnik, Pani Sekretarz, wszystkim Naczelnikom, Kierownikom i Pracownikom Starostwa Powiatowego, Dyrektorom i Pracownikom Jednostek Organizacyjnych Powiatu oraz wszystkim Służbom, z którymi na co dzień współpracujemy. To nasza wspólna praca i wysiłek by zmieniać nasze otoczenie w różnych obszarach przez infrastrukturę drogową, poprawę bazy edukacyjnej, inwestycję w sprzęt dla powiatowego szpitala czy głęboką termomodernizację budynku rehabilitacji, infrastrukturę sportową itp Poza inwestycjami twardymi ważne jest też inwestycja w ludzi - wspieranie przedsiębiorców, aktywizowanie  bezrobotnych, wymiany międzynarodowe młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, integrowanie kół gospodyń wiejskich, sieciowanie organizacji pozarządowych czy wspieranie rodzicielstwa zastępczego itp. Jeszcze raz składam ogromne słowa podziękowania za pomoc i wsparcie, ale również za konstruktywną krytykę." informuje Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska.