Będzie nowe auto na 9 osób, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych z terenu powiatu.

Ilustracja do artykułu niepełnosprawni.jpg

Bardzo dobra wiadomość dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu.

W dniu dzisiejszym została podpisana przez Starostę Płońskiego - Panią Elżbietę Wiśniewską oraz Wicestarostę Płońskiego - Pana Krzysztofa Wrzesińskiego umowa o realizację przez Powiat Płoński „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze D, na zakup „mikrobusa” 9-cio miejscowego, przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych.

Samochód będzie przeznaczony do przewozu osób niepełnosprawnych, które korzystają z rehabilitacji społecznej i zawodowej w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Płońsku, prowadzonym przez Caritas Diecezji Płockiej. Samochód dla części uczestników Warszatu jest jedynym i bardzo ważnym środkiem pozwalającym na korzystanie z proponowanych przez placówkę form wsparcia.

Planowane auto do przewozu osób niepełnosprawnych to Volkswagen t6 caravelle.

Kwota dofinansowania przez PFRON wynosi 80 tysięcy złotych, pozostałą kwotę (84 tysiące złotych) pokryje Caritas Diecezji Płockiej.