Budowa rozpoczęta

8 czerwca Zarząd Powiatu Płońskiego w trakcie posiedzenia odbył wizytację rozpoczętej budowy hali sportowej przy Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku, podczas której członkowie Zarządu wraz z Panią Dyr. Ewą Głuchowską spotkali się z wykonawcą oraz z inspektorem nadzoru budowlanego.

Przedstawiciele powiatu i wykonawcy oglądają projekt stojąc na placu budowy

Przedmiotem inwestycji jest budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Płońsku oraz zakup wyposażenia m.in.:

• tablica wyników,
  • drabinki,
  • zestaw podwieszany do koszykówki,
  • zestawy treningowe do koszykówki,
  • zestawy do siatkówki,
  • bramki do piłki ręcznej,
  • piłkochwyty.

W ramach projektu zakupione zostaną także stojaki rowerowe, które ustawione zostaną bezpośrednio przy budynku hali sportowej.

Całkowita wartość inwestycji: 9 605 878,00 złotych

Dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadania inwestycyjnego w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2020:  4 500 000,00 złotych

Wkład własny: 5 105 878,00 złotych

Wykonywany budynek jest obiektem przyszkolnym, z którego korzystać będą uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku (szkoła ponadgimnazjalna), jednakże powiat płoński planuje udostępnić go dla ogółu lokalnej społeczności.

Powstający obiekt będzie pełnowymiarową halą sportową, z polami do rozgrywki piłki siatkowej, koszykówki, tenisa itp. z zachowaniem regulacji umożliwiających przeprowadzenie rozgrywek rangi mistrzowskiej lub ogólnopolskiej.

Płyta boiska składa się z pól o wymiarach 20x40m do gry w piłkę ręczną, 15x28m do gry w koszykówkę i 9x18m do gry w siatkówkę. Na arenie można również będzie grać w piłkę nożną halową, tenisa ziemnego oraz badmintona. Ponadto zastosowano poprzeczne układy boisk treningowych do gry w mini koszykówkę o wymiarach 10x20m i mini siatkówkę 7x14m. Boiska te dzielone będą kotarami podnoszonymi elektrycznie dzielącymi halę na trzy części.

Ponadto, w budynku znajdą się 4 szatnie wraz z węzłami sanitarnymi w pełni przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenie nauczycieli wf z osobnym węzłem sanitarnym i szatnią, toalety, magazyny, pomieszczenie porządkowe, węzeł cieplny.

Poza placem budowy członkowie Zarządu odwiedzili również pobliski kompleks boisk, znajdujący się przy Zespole Szkół nr 1, gdzie wraz z kadrą szkoły odpowiedzialną za wychowanie fizyczne omówili potrzeby oraz zmiany jakie warto by było zastosować w trakcie przebudowy terenu.

,,To niezwykle potrzebna inwestycja, która mnie jako Starostę, bardzo cieszy. Pozyskane 4,5 miliona złotych to tylko część kosztów tego zadania. Wartość całkowita inwestycji to około ponad 9 milionów 600 tysięcy złotych. Nowoczesna hala sportowa w ZS nr 1 największej z naszych powiatowych szkół pozwoli pracować lepiej nauczycielom, a uczniom efektywniej trenować co mamy nadzieję przełoży się na sukcesy sportowe." informuje Elżbieta Wiśniewska Starosta Powiatu Płońskiego.

,,Długo wyczekiwana budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Płońsku ruszyła i zostało tylko życzyć sobie, żeby przebiegała bez zakłóceń. Nasza największa powiatowa szkoła bardzo potrzebuje tego obiektu. Jako Zarząd Powiatu stawiamy duży akcent na wspieranie sportu i zdrowego stylu życia, a infrastruktura sportowa jest elementem niezbędnym. Dlatego planujemy budowę kolejnych obiektów sportowych, między innymi bieżni okrężnej oraz Orlika piłkarskiego, także na terenie przyszkolnym ZS nr 1 w Płońsku " - informuje Robert Adamski Członek Zarządu Powiatu Płońskiego.