Dni Świadomości Autyzmu – Płońsk 2019r.

29 marca w płońskim MCK odbyły się obchody Dni Świadomości Autyzmu – Płońsk 2019r. pod hasłem: „Autyzm – nie jesteś sam”, które Honorowym patronatem objęła Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska.

Ilustracja do artykułu DSC_0234.JPG

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Płońsku, Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Dysfunkcjami Rozwoju „Spadochron” oraz Centrum Zdrowia „Szansa” w Płońsku.
W ramach obchodów organizatorzy przygotowali w płońskim MCK Happening „Autyzm – nie jesteś sam”, bezpłatne konsultacje dla rodziców poprowadzone przez terapeutów SOSW w Płońsku oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Płońsku. Przewidziany jest także cykl audycji radiowych oraz emisja spotu informacyjnego przed seansami filmowymi w płońskim kinie.
Płońskie starostwo przyłączy się również do akcji znanej na całym świecie: „Zaświeć się na niebiesko” i w dniach 29 marca do 2 kwietnia w oknach budynku przy ul. Płockiej 39 rozbłysną niebieskie światła.