Dofinansowanie dla powiatu płońskiego na przeciwdziałanie zjawiskom patologii wśród dzieci i młodzieży

W dniu dzisiejszym wicestarosta Krzysztof Wrzesiński wziął udział w uroczystym ogłoszeniu wyników naboru projektów w 2019 roku w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

Ilustracja do artykułu 60956412_308061066777845_4575487896617746432_n.jpg

Do dofinansowania wybrano 107 projektów, w tym 7 z Mazowsza. Wicestarosta odebrał promesę przyznania dotacji w wysokości 99 770 zł na realizację projektu pn.: „Przeciwdziałanie zjawiskom patologii wśród dzieci i młodzieży w Powiecie Płońskim”.
Projekt składa się z 13 przedsięwzięć inicjujących i realizujących działania na rzecz przeciwdziałania przemocy, ograniczania dostępu dzieci i młodzieży do alkoholu, papierosów, środków odurzających oraz na rzecz bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej.
Wśród nich są akcje i inicjatywy ukierunkowane na zagospodarowanie czasu wolnego: zajęcia pozaszkolne, projekcje filmowe, konkursy, zajęcia z pomocami typu narkogogle, zajęcia plenerowe i zajęcia sportowe, akcja „Dzień bez telefonu”. Działania mają na celu zainspirowanie dzieci i młodzieży alternatywnymi sposobami spędzenia wolnego czasu i uchronienie przed pokusą i modą, jaką stanowią współczesne zagrożenia.