Dzień Rodzicielstwa Zastępczego w powiecie płońskim

3 czerwca w Zespole Szkół nr 2 w Płońsku Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płońsku we współpracy ze starostwem powiatowym przygotowało obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Zaproszonych gości przywitała Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska dziękując wszystkim za podejmowane decyzje związane z rodzicielstwem zastępczym i codzienny trud wychowywania dzieci w takich rodzinach. Uczestnicy uroczystości mieli okazję posłuchać wykładu Pani Jolanty Zmarzlik pt.: "Zdradzone dzieci" oraz wykładu pani Beaty Kulig doradcy ds. rzecznictwa za Stowarzyszenia SOS Wioski dziecięce w Polsce pt.: "Szkoła wrażliwa na traumę". Przedstawiciele rodzin zastępczych otrzymali podziękowania i symboliczne upominki a do degustacji czekał piękny, okazały tort.

Ilustracja do artykułu DSC_0241.JPG