Harcerze świętowali

W dniach 22-24 lutego w Szkole Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Raciążu harcerze z całego powiatu płońskiego świętowali z okazji rocznicy urodzin założyciela światowego skautingu gen. Roberta Baden-Powella.

Ilustracja do artykułu harcerze3.jpg

Zlot Harcerski, nazwany Dniem Myśli Braterskiej, został zorganizowany przez Hufiec ZHP w Płońsku i zgromadził 120 uczestników. Podczas trzydniowej imprezy uczestnicy min. usłyszeli historię Raciąża podczas tzw. „ świeczkowiska”, wykonywali zadania doskonalące techniki harcerskie podczas gry terenowej po mieście Raciąż oraz rozegrali turniej sportowy. Na apelu podsumowującym całą imprezę wyłoniono zwycięskie drużyny. Tytuł złotej drużyny Dnia Myśli Braterskiej otrzymały Dzikie Wodospady z Wyszogrodu natomiast złotą gromadą Dnia Myśli Braterskiej zostały Ziuki z Chociszewa.

Partnerami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Płońsku, Gmina Raciąż, Miasto Raciąż oraz Cedrob Pasze. Powiat Płoński reprezentowali członkowie Zarządu Powiatu Płońskiego: Artur Adamski i Barbara Wdowiak, która wzięła udział w zlocie jako uczestnik.