Inauguracja Festiwalu Sarbiewskiego

W piątek, 10 września w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku, rozpoczął się XVI Międzynarodowy Festiwal ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego "Chrześcijański Horacy z Mazowsza”.

Widok na scenę teatralno-kinową. Po lewej stronie stoją obok siebie dwa rollupy - powiatu płońskiego i miasta Płońsk, po prawej przy stoliku siedzą trzy osoby.

Podczas Festiwalu rozstrzygnięto XVI Międzynarodowy Konkurs Poetycki „O Laur Sarbiewskiego” (w j. polskim i j. łacińskim). Nagrodzone wiersze zaprezentował aktor Maciej Gąsiorek. Wręczono też Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” dla dr. hab. Libora Martinka.

Sobotnie uroczystości festiwalowe zakończył koncert Elżbiety Adamiak z zespołem „Trwaj chwilo, trwaj” oraz Noc Poetów, recital Trio Piotra Woźniaka.

Organizatorzy i partnerzy:
- Academia Europaea Sarbieviana w Sarbiewie
- Miejskie Centrum Kultury w Płońsku
- Akademia Katolicka Collegium Bobolanum w Warszawie
- Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza w Płońsku
- MODR Warszawa Oddział Poświętne w Płońsku
- Uniwersytet Śląski w Opawie (Czechy)
- Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie
- Parafia pw. św. Antoniego w Sarbiewie
- Związek Literatów na Mazowszu
- Szkoła Podstawowa im. ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego w Sarbiewie
- Urząd Miasta Płońsk
- Starostwo Powiatowe w Płońsk
- Urząd Gminy w Baboszewie
- Latinitati Vivae Provechendae Associatio e. V.
Patronat medialny: Katolickie Radio Diecezji Płockiej, „Płońszczak Press”, „Czas Ciechanowa”, „Gość Niedzielny” (edycja płocka)
Dofinansowane ze środków Powiatu Płońskiego.