Informacja dla interesantów dotycząca wnoszenia opłat w budynkach Starostwa Powiatowego w Płońsku

Od 1 stycznia 2023 roku w budynku Starostwa Powiatowego w Płońsku bank nie będzie kontynuował prowadzenia punktu kasowego, w siedzibach Starostwa będzie możliwość wnoszenia opłat kartą płatniczą.

321951187_6104264912919319_1689713148677426472_n.jpg

Zgodnie z art. 264 ust 1 ustawy o finansach publicznych bankową obsługę budżetu jednostki samorządu terytorialnego wykonuje bank wybrany na zasadach określonych w przepisach o zamówieniach publicznych.

Powiat Płoński dwukrotnie (w listopadzie i grudniu br.) przeprowadzał postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego dla obsługi bankowej budżetu Powiatu Płońskiego.

W pierwszym przeprowadzonym postępowaniu obligatoryjnie wymagano od banków otwarcia w lokalu Starostwa Powiatowego w Płońsku przy ul. Płockiej 39 punktu kasowego wyposażonego w terminal płatniczy. Nie wpłynęła żadna oferta – postępowanie zamknięto.

W kolejnym ogłoszonym postępowaniu otwarcie punktu kasowego wyposażonego w terminal płatniczy stanowiło fakultatywne wymaganie i jedno z kryteriów oceny oferty Banku. Bank mógł, ale nie musiał zapewnić punktu kasowego. Bank, który zgłosił swoją ofertę, nie wyraził zgody na kontynuowanie obsługi kasowej w lokalu należącym do Starostwa Powiatowego w Płońsku tłumacząc to względami ekonomicznymi.

Od 1 stycznia 2023 roku w siedzibach Starostwa będzie możliwość wnoszenia opłat kartą płatniczą. Opłat gotówką będzie można dokonywać w placówkach bankowych, przy czym, w obsługującym Powiat Płoński Banku Spółdzielczym w Płońsku, na ul. Płockiej 28, opłaty za usługi Starostwa Powiatowego w Płońsku będą pobierane bez dodatkowych opłat. Nadal można będzie dokonywać opłat przelewem.

Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Płońsku https://www.powiat-plonski.pl/pl/poradnikinteresanta znajdują się informacje na temat płatności przy załatwianiu poszczególnych spraw, w tym szczegóły dotyczące płatności przelewami na rachunki bankowe.

• mapka.jpg 168.62 KB

Marka pokazująca odległości do najbliższych punktów kasowych niedaleko Starostwa.