Inwestujemy w ekologię

Powiat Płoński otrzyma 75000 złotych z WFOŚiGW w Warszawie na edukację ekologiczną.

Projekt bez nazwy.png

W poniedziałek, 19 września w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisane zostały umowy z beneficjentami z powiatów płońskiego, ciechanowskiego i żuromińskiego na dofinansowanie projektów ekologicznych i ochronę przyrody.
Przy podpisaniu umów obecni byli: Prezes Zarządu WFOŚiGW w Warszawie Marek Ryszka, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik, posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Cicholska oraz nadbryg. Jarosław Nowosielski, Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.
Nasz powiatowy program edukacyjny pn. „Odkrywamy słodkie tajemnice - śladami pszczół miododajnych" - program edukacji ekologicznej dla mieszkańców powiatu płońskiego. obejmuje m.in.

• utworzenie na terenie Powiatu Płońskiego ścieżki edukacyjnej,
  • powstanie ogrodu dydaktycznego,
  • warsztaty i happeningi ekologiczne.

Ścieżka edukacyjna wraz z łąką kwietną i domkami dla owadów powstanie wzdłuż ulicy Kopernika w Płońsku.
Całość projektu kosztowała będzie ponad 162 000 złotych.

„Odkrywamy słodkie tajemnice - śladami pszczół miododajnych" - program edukacji ekologicznej dla mieszkańców powiatu płońskiego, dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 75.000,00 zł.