Kazimierz Kowalski w Płońsku

W 100. lecie odzyskania przez Polskę niepodległości i 20.lecie Powiatu Płońskiego Starosta Płoński zaprasza na koncert „Kobieta w Niepodległej”.

Ilustracja do artykułu Dok222_01.jpg

3 marca 2018r o g. 17.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II St. w Płońsku będzie można usłyszeć najpiękniejsze arie operowe i operetkowe z takich dzieł, jak: „Straszny dwór”, „Halka”, „Hrabina Marica”, „Księżniczka czardasza”, „Skrzypek na dachu”. Koncert poprowadzi Kazimierz Kowalski, a oprócz niego przy akompaniamencie Ewy Szpakowskiej wystąpią soliści Paulina Janczaruk i Andrzej Niemierowicz.

Ponadto, w programie:

- „Kobiety w walce o niepodległość Polski” – gawęda dyrektora ZSO w Płońsku Ryszarda Buczyńskiego,

- „Cud nad Wisłą” „ – skecz w wykonaniu kabaretu „Ef cztery” z ZSO w Płońsku,

- występ uczniów  Państwowej Szkoły Muzycznej I i II St. w Płońsku.

Wstęp jest wolny, ale liczba miejsc ograniczona.

Organizatorami koncertu są: Starostwo Powiatowe w Płońsku, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II St. w Płońsku, Polska Opera Kameralna, Polska Agencja Koncertowa, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Płońsku.