Konferencja poświęcona promocji badań profilaktycznych

24 października w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku odbyła się konferencja pt.: "Rak piersi - profilaktyka, diagnostyka, leczenie", pod patronatem merytorycznym Polskiego Towarzystwa do Badań nad Rakiem Piersi oraz honorowym patronatem Starosty Płońskiego - Elżbiety Wiśniewskiej.

Ilustracja do artykułu Konferencja Rak piersi profilaktyka, diagnostyka, leczenie.jpg

Na konferencji, która odbyła się na zaproszenie dyrekcji płońskiego szpitala wygłoszono wiele ciekawych wykładów i wystąpień. Prelegentami byli min.: profesor Tadeusz Pieńkowski kierownik Kliniki Hematologii i Onkologii CSK w MSWiA oraz Pani Barbara Czerska- Pieńkowska - filozof, psychoterapeutki, rzecznika prasowego Polskiego Towarzystwa Badań nad Rakiem Piersi, lekarz onkolog Zbigniew Scharoch, dyrektor szpitala Paweł Obermeyer, starosta Elżbieta Wiśniewska.

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pani Małgorzaty Muchy za osobiste świadectwo walki z chorobą, optymizm i nadzieję.

Dziękujemy również Pani Marzannie Szacherskiej za pomoc organizacyjną i możliwość zorganizowania konferencji w auli Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku.