Konkurs krasomówczy

11 maja 2018r. o godzinie 10.00 w Zespole Szkół nr 2 w Płońsku odbył się Konkurs krasomówczy o Laur Macieja Kazimierza Sarbiewskiego. Konkurs przeznaczony jest dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Ilustracja do artykułu DSC_0378.JPG

Celem konkursu krasomówczego jest przede wszystkim wpajanie młodzieży dbałości o czystość i piękno mowy ojczystej, rozbudzanie zamiłowania do sugestywnego mówienia oraz kształtowanie umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli. Dobrowolność i swoboda w doborze tematu stwarza możliwości przedstawiania tego, co najbardziej interesuje uczestników konkursów i odpowiada ich wrażliwości. Mile widziane były tematy związane z twórczością i działalnością księdza Macieja Kazimierza Sarbiewskiego, światowej sławy polskiego poety. Organizatorami konkursu są Starostwo Powiatowe w Płońsku oraz Zespół Szkół Nr 2 w Płońsku.

Tegorocznych uczestników oceniało jury w składzie:

przewodnicząca prof. dr hab. Elwira Buszewicz z Uniwersytetu Jagiellońskiego,

Wicestarosta Powiatu Płońskiego Anna Dumińska-Kierska,

prof. dr hab. Janusz Rohoziński z Akademii Humanistycznej w Pułtusku,

dr nauk humanistycznych, jezuita Krzysztof Dorosz.

I miejsce w konkursie jury postanowiło przyznać Julii Guzanowskiej, uczennicy Zespołu Szkół Nr 2 w Płońsku,

II miejsce zajęła Wiktoria Pietrzak z Powiatowego Gimnazjum Publicznego w Płońsku,

III miejsce zajął Bartosz Ziółkowski uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Płońsku,

wyróżnienie otrzymała Kinga Kucińska uczennica Powiatowego Gimnazjum Publicznego w Płońsku, a dyplom za uczestnictwo - Alicja Krajewska uczennica Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku.

Powrót na początek strony