Konkurs na prezentację multimedialną

Zarząd Powiatu Płońskiego ogłosił konkurs na prezentację multimedialną pn. „Maciej Kazimierz Sarbiewski - Chrześcijański Horacy z Ziemi Płońskiej”, skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych Województwa Mazowieckiego, który jest organizowany w ramach XV Festiwalu Macieja Kazimierza Sarbiewskiego. Prace konkursowe należy nadesłać do 19 kwietnia 2019 r.

Ilustracja do artykułu AES-List intencyjny na papierze firmowym_01.jpg

Wybór Macieja Kazimierza Sarbiewskiego jako tematu konkursu nie jest przypadkowy. Jest to postać historyczna związana z naszym regionem – Mazowszem.
Od 15 lat na terenie naszego powiatu organizowane są w maju każdego roku Międzynarodowe Dni Macieja Kazimierza Sarbiewskiego (obecnie Festiwal Macieja Kazimierza Sarbiewskiego). Ich pomysłodawcą jest Stowarzyszenie ,,Academia Europaea Sarbieviana”, które za główny cel postawiło sobie przywracanie pamięci o naszym wybitnym rodaku.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania w załącznikach