Laureatka konkursu literackiego

7 maja odbyło się rozstrzygnięcie Regionalnego Konkursu Literackiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pn. „Maciej Kazimierz Sarbiewski – Chrześcijański Horacy z Mazowsza”, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Płońsku.

Ilustracja do artykułu DSC_0368.JPG

Celem konkursu jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o literaturze polskiej, popularyzacja życia i twórczości M. K. Sarbiewskiego, doskonalenie języka ojczystego poprzez własny proces twórczy oraz upowszechnianie wiedzy historycznej.

Na konkurs wpłynęła jedna praca pt. „Sarbiewski, a patriotyzm” – Karoliny Kowalewskiej – uczennicy  Liceum Ogólnokształcącego im. Mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Raciążu. W wyniku oceny komisji konkursowej postanowiono o przyznaniu wyróżnienia. Nagroda została wręczona podczas Konkursu Krasomówczego, który odbył się 11 maja 2018 r w Zespole Szkół Nr 2 w Płońsku.