Mikrobus dla podopiecznych Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Płońsku

Powiat Płoński pozyskał dofinansowanie w kwocie 99.700,00 zł ze środków PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III w obszarze D na realizację zadania pn. „Zakup samochodu osobowego „Mikrobus” do przewozu osób niepełnosprawnych w powiecie płońskim”.

W lesie stoją uśmiechnięte osoby, dwie z nich siedzą na wózkach. Na górze tytuł: mikrobus dla Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy, na dole łączna wartość inwestycji: 152.990,88 zł, poniżej dofinansowanie: 90.700,00 zł

W ramach zadania zakupione zostanie auto do transportu osób z niepełnosprawnościami z terenu powiatu płońskiego.

„Po wsłuchaniu się w potrzeby podopiecznych Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy posiadających ograniczenia ruchowe została podjęta decyzja o zakupie auta z dźwignią do transportu osób na wózkach inwalidzkich. Wyposażenie Domu w pojazd specjalistyczny umożliwi uczestnikom dotarcie na zajęcia oraz zwiększy ich komfort podróży” – powiedział Krzysztof Wrzesiński Wicestarosta Powiatu Płońskiego.

Łączna wartość inwestycji: 152.990,88 zł

Dofinansowanie: 90.700,00 zł