Oferta edukacyjna szkół prowadzonych przez powiat płoński na rok szkolny 2019/2020

W tym roku szkolnym w powiecie płońskim naukę ukończy 921 gimnazjalistów i 874 ósmoklasistów. Szkoły średnie prowadzone przez powiat płoński przygotowują się do przyjęcia dwóch roczników, biorąc pod uwagę realia organizacyjne, zarówno lokalowe, jak i kadrowe. Każdy absolwent znajdzie miejsce w powiatowej placówce, ale nie można zagwarantować, że będzie to miejsce w tej wymarzonej klasie, czy szkole. Rekrutacja do szkół średnich odbywać się będzie drogą elektroniczną. Pierwszy etap, trwający od 13 do 20 maja, będzie polegał na złożeniu wniosku o przyjęcie do preferowanej klasy w wybranej szkole. W tym celu młodzież musi się zalogować w systemie NABÓR. Kolejne etapy rekrutacji odbędą się po 21 czerwca, czyli po dostarczeniu przez uczniów kopii świadectw i zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty i egzaminu gimnazjalnego. Rekrutacja zakończy się 25 lipca ogłoszeniem w szkołach list przyjętych. Ze względu na podwójny nabór czas pracy w ZS nr 1 i ZS nr 2 może ulec wydłużeniu nawet do g.18.00.

Ilustracja do artykułu szkoły pow._01.jpg