Otwarcie boiska w Jońcu

W piątek, 8 października odbyło się uroczyste otwarcie boiska do siatkówki przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Jońcu. Nie zabrakło podziękowań darczyńcom i pierwszego siatkarskiego treningu.

Grupowe zdjęcie. Kucają wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jońcu, za nimi drużyna siatkarska, po prawej i lewej stronie zaproszeni goście.

Powiat Płoński reprezentowali: Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński, Dariusz Żelasko Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego, Krzysztof Wrzesiński Wicestarosta, Robert Adamski Członek zarządu powiatu płońskiego, Naczelnik Wydziału Oświaty Pan Paweł Dychto.

Zadanie „Budowa boiska do siatkówki przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jońcu” o wartości ponad 180 550, 46 złotych objęła:

- środki własne Powiatu Płońskiego w kwocie 123 970 ,46 zł

(Kwota obejmuje roboty i nadzór inwestorski nad robotami)

- Środki Fundacja Formika Dzieciom – 56 580,00 zł.

(Płatność wykonana przez Fundację na rzecz wykonawcy nawierzchni boiska)

W ramach realizacji były następujące zadania:

- Opracowanie dokumentacji projektowej

- Roboty rozbiórkowe istniejącego boiska z nawierzchni bitumicznej,

- Wykonanie drenażu wraz ze studnią chłonną pod boisko,

- Wykonanie podbudowy pod boisko do siatkówki,

- Zagospodarowanie terenu poprzez ułożenie chodnika wokół boiska, nawiezienie ziemi, oraz posianie trawy,

- Wyposażenie boiska w słupki do siatkówki oraz siatkę

- Rozebranie istniejącego ogrodzenia,

- Wykonanie nowego ogrodzenia z paneli ogrodzeniowych na podmurówce betonowej, wraz z nową bramą wjazdową

- Montaż piłkochwytu od strony zachodniej wykonanego boiska.

Nawierzchnia poliuretanowa boiska do siatkówki o powierzchni 200 m2 oraz malowanie linii, została sfinansowana przez Fundacje FORMIKA DZIECIOM, a wykonana przez firmę EUROGOMA.

"Poprawa infrastruktury sportowej w naszych szkołach powiatowych to priorytet dla Zarządu Powiatu Płońskiego. Od słów i deklaracji do czynów - i jesteśmy konsekwentni i skuteczni w tych działaniach. To kolejny krok po remoncie sali w I LO im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku, sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku a następnie rozpoczęta budowa pełnowymiarowej hali przy Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku. Wsparcie Powiatu Płońskiego to nie tylko finanse w kwocie ponad 120 tysięcy na tę inwestycję, ale praca merytoryczna i zaangażowanie wielu ludzi dobrej woli za co bardzo dziękuję. Składam podziękowania Pracownikom Starostwa, przede wszystkim Referatu Rozwoju Gospodarczego - Pani Kierownik Katarzynie Koper oraz Panu Robertowi Jaworskiemu za ich pracę. Dziękuję Dyrekcji Ośrodka w Jońcu Pani Iwonie Leszczyńskiej oraz wszystkim pracownikom za entuzjazm i determinację, Radnym powiatowym, Samorządowi Gminy Joniec oraz oczywiście Fundacji Formika Dzieciom za zaangażowanie na rzecz naszej społeczności lokalnej" - mówiła Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński.

Starosta Elżbieta Wiśniewska wraz z Wicestarostą Krzysztofem Wrzesińskim oraz Robertem Adamskim i Przewodniczącym Rady Powiatu Dariuszem Żelasko wręczyła pamiątkowe tabliczki i powiatowe słodkie upominki:

- Pani Annie Stankiewcz -Prezes Fundacji Formika Dzieciom za wsparcie,

- Wójtowi Gminy Joniec Panu Markowi Czerniakowskiemu,

- Przewodniczącemu Rady Gminy Joniec Panu Grzegorzowi Nowińskiemu

- Zaangażowanym przedsiębiorcom

Panu Leszowi Kaczyńskiemu - KABA Brukarstwo

05-190 Nasielsk ul. Piaskowa 36

Panu Mariuszowi Wiśniewskiemu - Firma BRUK

Idzikowice 35 a 09-110 Sochocin

Pan Adamowi Kowalskiemu - Firma HYDRO-TECH

Nowe Młodochowo 24, 09-140 Raciąż

Po części artystycznej przygotowanej przez uczniów Ośrodka, trening siatkarski poprowadził Pan Igor Piotrowski oraz grupa dziewcząt z Zespołu Szkół Nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku.

"Dzień 8 października 2021r. na długo zapisze się w historii Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jońcu. To właśnie dzisiaj, po wielu latach oczekiwań następuje inauguracja otwarcia nowego boiska - „Boiska marzeń”. Marzyliśmy, aby wychowankowie naszej placówki mieli jak najlepsze warunki do nauki, wypoczynku i rozwijania własnych zainteresowań. Dzięki działaniom zainicjowanym przez naszą placówkę wspólnie z Fundacją „Formika Dzieciom”, przy wielkim wsparciu i zaangażowaniu merytorycznym i finansowym Powiatu Płońskiego właśnie spełniło się jedno z tych marzeń. W działaniach tych wsparło nas wielu wspaniałych ludzi, którzy bezinteresownie wsparli nas finansowo i rzeczowo. Dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że jest to nasz wspólny wielki sukces, który udało się nam osiągnąć dzięki bardzo dobrej współpracy z instytucjami, firmami i osobami prywatnymi. Jest to też efekt ogromnego zaangażowania wszystkich pracowników naszego Ośrodka a nierzadko i ich rodzin.

Boisko to nie tylko infrastruktura, to miejsce na którym nasi wychowankowie rozwijają sprawność fizyczną, przeżywają prawdziwe emocje, uczą się zwyciężać i przegrywać.

Mam nadzieję, że dla wszystkich zainteresowanych – dla uczniów, nauczycieli i rodziców, boisko to będzie nie tylko miejscem zabawy i radości, ale również dowodem na to, że warto się starać, szukać możliwości i wierzyć, że razem można osiągnąć więcej. " - powiedziała podczas otwarcia Pani Iwona Leszczyńska dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Jońcu.