Podpisanie aktu darowizny na Centrum Aktywności i Usług Społecznych w Płońsku

Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Powiatu Płońskiego ‼️ Centrum Aktywności i Usług Społecznych może się ziścić. Darowizna stała się faktem, potwierdzonym aktem notarialnym. Po kilku miesiącach starań i domykania formalności, 21 listopada br. w kancelarii notarialnej Zbigniewa Popłonkowskiego został podpisany akt notarialny, na mocy którego Powiat Płoński stał się właścicielem nieruchomości przy ulicy Rutkowskiego 16.

Ilustracja do artykułu 76730129_2439486142960843_6117270770927271936_o.jpg

O przekazaniu budynku strażnicy powiatowi zdecydował Wojewoda Mazowiecki. W imieniu Skarbu Państwa nieruchomość przekazała powiatowi starosta Elżbieta Wiśniewska.

Powiat Płoński reprezentowali wicestarosta Krzysztof Wrzesiński i członek zarządu Robert Adamski.

Działka, której właścicielem stał się powiat ma prawie 20 arów i jest zabudowana różnymi obiektami biurowymi oraz warsztatowo-garażowymi. Powierzchnia zabudowy wynosi ok. 1000 mkw.

- Bardzo się cieszę, że staliśmy się właścicielem tej nieruchomości. Interesowałam się nią jeszcze jako radna, widząc jej ogromny potencjał i wiedząc, że straży pożarnej w związku z oddaniem nowej siedziby będzie zbędna – mówi starosta Elżbieta Wiśniewska. - Wojewoda Mazowiecki przychylił się do naszej prośby o przekazaniu nieruchomości na cele szeroko rozumianej polityki społecznej, a wcześniej straż nie wnosiła sprzeciwu, za co bardzo dziękuję. Chcielibyśmy przerobić strażnicę na CAUS – Centrum Aktywności i Usług Społecznych, przenieść tam Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, wraz z orzecznictwem o niepełnosprawności, Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, Powiatowego Rzecznika Konsumentów, zrobić kawiarnię prowadzoną przez spółdzielnię socjalną zatrudniającą niepełnosprawnych.