Porady bezpośrednie w Punkcie Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Raciążu i Punkcie Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego w Nowym Mieście czasowo wstrzymane

Od 10.07.2020 r. (piątek) do odwołania działalność Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Urzędzie Miejskim w Raciążu przy pl. Adama Mickiewicza 17 i od 13.07.2020 r. (poniedziałek) do 17.07.2020 r. (piątek) – Punktu Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego w Urzędzie Gminy w Nowym Mieście przy ul. Aptecznej 8 w zakresie porad bezpośrednich zostaje czasowo wstrzymana – nieodpłatne porady prawne i obywatelskie w tym czasie udzielane będą wyłącznie za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej).

Ilustracja do artykułu nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie na terenie powiatu w 2020 roku.png

Zmiany te zostaly wprowadzone w związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19, o których mowa w ustawie z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Osoba potrzebująca pomocy przed jej udzieleniem składa za pośrednictwem e-mail na adres  zdrowie@powiat-plonski.pl wniosek o udzielenie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Wzór wniosku poniżej w załączniku.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 23 663 24 28.