Powiat Płoński wspiera sportowe talenty

W środę, 1 grudnia w starostwie podczas posiedzenia Zarządu Powiatu podpisana została umowa dotycząca wsparcia Szymona Kaniewskiego i jego startu na Mistrzostwa Europy Juniorów w Szwecji.

Pięć osób stoi w rzędzie na tle ściany z herbem powiatu płońskiego i godła Polski. Od lewej: Barbara Wdowiak, tata Szymona Kaniewskiego, Robert Adamski, Szymon Kaniewski i Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński.

 

Przy podpisaniu umowy obecni byli: Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński, Robert Adamski i Barbara Wdowiak Członkowie Zarządu Powiatu, Anetta Klimkiewicz - Skarbnik Powiatu Płońskiego, Szymon Kaniewski oraz jego tata Bogusław Kaniewski.

Szymon Kaniewski ma 17 lat. Jest uczniem I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku. Obecnie jest dwukrotnym Mistrzem Polski w trójboju siłowym klasycznym.

„Sport jest bardzo ważnym elementem aktywności, dlatego jako zarząd dbamy o poprawę jakości infrastruktury sportowej. Remontujemy istniejące hale i sale gimnastyczne jak w ZS nr 2 im. L. Rutkowskiego czy I LO im. H. Sienkiewicza w Płońsku, ale również budujemy nowe profesjonalne obiekty jak hala w ZS nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku. Jednak poza infrastrukturą, która zapewnią warunki uczniom do codziennej aktywności sportowej ważne jest wsparcie uzdolnionej młodzieży poprzez różne instrumenty takie jak np. Stypendia Starosty czy inne formy wsparcia." - informuje Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński.

„Jako Zarząd Powiatu Płońskiego nie pierwszy raz wspieramy sportowe talenty. Szymon Kaniewski otrzyma od nas wsparcie, dzięki któremu będzie mógł wystartować na Mistrzostwach Europy Juniorów w Szwecji. My natomiast w zamian otrzymamy świetną promocję Powiatu Płońskiego poprzez sport. Życzymy udanych zawodów, wysokich miejsc i zadowolenia z tego startu" - dodaje Robert Adamski.

„Jestem bardzo zadowolony z dofinansowania mojego wyjazdu do Szwecji na Mistrzostwa Europy w swojej dyscyplinie w których będę startował w sobotę. Chciałbym bardzo podziękować całemu Zarządowi Powiatu Płońskiego, a w szczególności Staroście Elżbiecie Wiśniewskiej oraz Robertowi Adamskiemu Członkowi Zarządu Powiatu. Zawody zaczynają się 3 grudnia i trwają do 12 grudnia. Trzymajcie za mnie kciuki w sobotę" - dodaje Szymon Kaniewski.

Powrót na początek strony