Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej 2019

W tym roku obchody Powiatowego Dnia Edukacji odbyły się 15 października w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Płońsku.

Ilustracja do artykułu Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska i Wicestarosta Krzysztof Wrzesiński  podczas Dnia Edukacji.JPG

W tym roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej starostwo przekazało nagrody pieniężne kilkunastu dyrektorom i nauczycielom z pięciu szkół średnich (trzech w Płońsku oraz po jednej w Raciążu i Czerwińsku nad Wisłą, dwóch specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych (w Jońcu i Płońsku), Centrum Kształcenia Praktycznego oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Na konto dyrektorów trafi 3,5 tys. zł brutto, a nauczyciele otrzymają po 3 tys. zł. brutto. W sumie na nagrody starostwo przeznaczyło w tym roku ponad 60 tys. zł. Kilka osób odebrało awanse na stopień nauczyciela mianowanego.
Dyrektorzy nagrodzeni nagrodą starosty: Karina Kmiecińska, Marzanna Szacherska, Wiesława Junczak, Dorota Rubinkowska, Jacek Kostrzewa, Jerzy Michalak, Włodzimierz Pająk, Renata Kozakiewicz.
Nauczyciele nagrodzeni nagrodą starosty:
– z I Liceum im. H. Sienkiewicza w Płońsku: Anna Biernacka i Elżbieta Szmitko
– z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku: Agnieszka Rykowska, Agnieszka Urban
– z Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku: Katarzyna Krzywkowska, Kalina Żochowska
– z Zespołu Szkół w Raciążu: Andrzej Kowalski
– z Zespołu Szkół w Czerwińsku: Magdalena Gmurczyk-Okrasa
– z Centrum Kształcenia Zawodowego: Piotr Bronowski
– ze Szkolnego Ośrodka Społeczno-Wychowawczego w Jońcu: Elżbieta Salak
– ze Szkolnego Ośrodka Społeczno-Wychowawczego w Płońsku: Artur Czapliński Agnieszka Palińska.
Nauczyciele awansowani na stopień nauczyciela mianowanego:
– ze Szkolnego Ośrodka Społeczno-Wychowawczego w Jońcu: Izabela Krakowiak, Anna Młotek, Agnieszka Kowalska, Arkadiusz Palusiński
– z Zespołu Szkól w Czerwińsku: Iwona Szajewska, Bogumiła Wolska-Grudna
– z Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku: Monika Rychter.