Powstanie drugi Środowiskowy Dom Samopomocy w powiecie płońskim

Nowa placówka otrzymała już nazwę Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy Dobry Dom i będzie wsparciem dla osób dorosłych z autyzmem oraz niepełnosprawnością sprzężoną.

Przedstawiciele starostwa dyrektor PCPR oraz dyrektor PŚDS siedzą przy stole w gabinecie starosty.jpg
Trwa przygotowanie placówki na której uruchomienie Powiat Płoński otrzymał dotacje od Wojewody Mazowieckiego w lipcu br.
W porannym spotkaniu dotyczącym planów udział wzięli Elżbieta Wiśniewska Starosta Powiatu Płońskiego, Agnieszka Piekarz Dyrektor Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płońsku, Małgorzata Kłos Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Płońsku, Katarzyna Koper Kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego Starostwa i Skarbnik Powiatu Anetta Klimkiewicz.
,,Bardzo cieszę się że jeszcze w tym roku uruchomimy kolejny Środowiskowy Dom Samopomocy. Doświadczenia pierwszego napawają nas dumą, dużą dawką energii i nadzieją. Dorosłe osoby ze spektrum autyzmu i ich opiekunowie w powiecie płońskim, nie są pozostawieni sami sobie. Będzie to miejsce otwarte i z dobrą energią dlatego nazwa ŚDS jako Dobry Dom wydała się nam najbardziej adekwatna. Trwa remont mieszkania, w którym będzie się on mieścił.
Przy tej okazji chciałabym przekazać wyrazy uznania wszystkim, którzy przyczynili się do tego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania kieruję do zespołu: pracowników Referatu Rozwoju Gospodarczego Starostwa we współpracy z pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Płońsku.
Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i zaraz po świętach otworzymy nową placówkę. Obecnie trwa nabór uczestników. Bliscy osób dla których dedykowany jest ŚDS Dobry Dom mogą się zgłaszać do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płońsku." informuje Starosta Elżbieta Wiśniewska.