Powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy

22 maja w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Płońsku obyło się oficjalne przekazanie informacji od Wojewody Mazowieckiego o przekazaniu przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 1 200 000 zł.

Ilustracja do artykułu DSC_0348.JPG

22 maja w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Płońsku obyło się oficjalne przekazanie informacji od Wojewody Mazowieckiego o przekazaniu przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 1 200 000 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie zadań związanych z utworzeniem pierwszego w powiecie płońskim Środowiskowego Domu Samopomocy typu A i B na 37 miejsc.

Otrzymane środki zostaną przeznaczone na adaptację części budynku internatu w ZS Nr 1 w Płońsku oraz zakup wyposażenia. Otwarcie  ośrodka planowane jest na 1 grudnia 20218r. Na finansowanie  działalności w pierwszym miesiącu przeznaczona jest kwota 53 954 zł.

Należy dodać, iż prowadzenie tego rodzaju ośrodków jest zadaniem własnym Wojewody, który na ten cel przekazuje dotację. Powiat może prowadzić placówkę po podpisaniu stosownego porozumienia, co w stosownym czasie nastąpi.