Razem możemy więcej

Zapraszamy wszystkich obywateli Ukrainy, legalnie przebywających na terenie powiatu płońskiego, do uczestnictwa w projekcie realizowanym przez Powiat Płoński - #SlavaUkraini - działania na rzecz integracji społecznej cudzoziemców legalnie przebywających w powiecie płońskim.

Projekt slava ukraini.

Startujemy od października, ale już dziś możesz zapisać do uczestnictwa w naszym projekcie! Wystarczy, że złożysz deklarację! ✍Dokumenty możesz pobrać poniżej lub odebrać gotowy formularz w Starostwie Powiatowym w Płońsku, Ul. Płocka 39, 09-100 Płońsk, pokój nr 224.
W ramach projektu:
- Uzyskasz dostęp do bezpłatnej pomocy prawnej, wsparcia psychologicznego,
- Umówisz się z asystentem integracyjnym,
- Otrzymasz wsparcie językowe,
- Możesz zapisać się na kursy języka polskiego w pięciu szkołach powiatowych lub wziąć udział specjalistycznym kursie języka branżowego - online;
- Warsztaty rękodzielnicze, malarskie, muzyczne, wokalne, kulinarne,
- gry i zabawy animacyjne dla najmłodszych,
- wycieczki,
- Wydarzenia kulturalne i sportowe,
- Pomoc rzeczowa.

Запрошуємо всіх громадян України, які легально проживають на території Плонського повіту, взяти участь у проекті, який реалізує Плонський повіт – #SlavaUkraini – заходи для соціальної інтеграції іноземців, які легально проживають у Плонському повіті.
Ми починаємо в жовтні, але ви можете записатися на участь у нашому проекті вже сьогодні!
Вам залишається лише оформити декларацію! Ви можете завантажити документи нижче або отримати готовий бланк у Плонському повітовому управлінні, вул. Płocka 39, 09-100 Płońsk, кімната 224.
В рамках проекту:
Ви отримаєте доступ до безкоштовної правової допомоги, психологічної підтримки,
• Ви призначаєте зустріч з асистентом інтеграції,
• Ви отримаєте лінгвістичну підтримку,
• Ви можете записатися на курси польської мови в п’яти районних школах або взяти участь у спеціалізованих курсах торгівлі – онлайн;
• Майстер-класи рукоділля, живопису, музики, вокалу та кулінарії,
• ігри та розваги для дітей,
• поїздки,
• культурні та спортивні заходи,