Rozpoczęły się prace na powiatowych drogach w Gminie Joniec

To inwestycje od lat wyczekiwane przez mieszkańców dotyczą drogi powiatowej 3048W Królewo – Miszewo oraz drogi powiatowej nr 3049W Joniec – Sobieski – Kołoząb. Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska, Wicestarosta Krzysztof Wrzesiński wraz z Wójtem Panem Markiem Czerniakowskim wizytowali inwestycje na powiatowych drogach w Gminie Joniec.

Rozpoczęły się prace na powiatowych drogach w Gminie Joniec ! To inwestycje od lat wyczekiwane przez mieszkańców dotyczą drogi powiatowej 3048W Królewo – Miszewo oraz drogi powiatowej nr 3049W Joniec – Sobieski – Kołoząb.

Droga 3048W Królewo – Miszewo

Droga Królewo – Miszewo i Budowa ciągu pieszo-rowerowego na drodze powiatowej nr 3014W Raciąż - Radzanów - Liberadz to dwa zadania w ramach złożonego wniosku, na które pozyskaliśmy dofinansowanie na realizację zadania pn. „Poprawa spójności komunikacyjnej i bezpieczeństwa ruchu drogowego w powiecie płońskim poprzez budowę/rozbudowę 2 odcinków dróg” na kwotę 4.750.000,00 zł. z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Wartość całkowita zadania 6.854.239,70 zł (w tym Królewo – Miszewo 2.690.705,44 zł), a dofinansowanie w kwocie 4.750.000,00 zł czyli 69,30% wartości inwestycji (obu) Pozostała kwota to środki własne Powiatu Płońskiego.

Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów WAPNOPOL Sp. z o. o.

Wartość robót - 2 690 705,44 złotych brutto

Termin realizacji - 5 miesięcy od daty zawarcia umowy (umowa została podpisana 21 czerwca 2022 r.)

W ramach rozbudowy drogi powiatowej nr 3048W od km 0+000 do km 1+ 937,5 o długości 1937,5 m, planuje się wykonanie:

• jezdni bitumicznej szerokości - 6,00 m
  • pobocza 2x1,0 m
  • chodnik szer. 2,0 m na długości 52,13 m
  • powierzchniowe odwodnienie drogi

Zadanie dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład

Rozbudowa drogi powiatowej nr 3049W Joniec – Sobieski – Kołoząb

• Długość odcinka: 2,2 km
  • Termin realizacji: październik 2022
  • Wartość robót budowlanych:  3 320 932,10 złotych
  • Wykonawca

Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów „WAPNOPOL” Sp. z o. o.

1. Młodzieżowa 3/32, 09- 100 Płońsk
  • Dofinansowanie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-9 dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na zadanie pn. „Poprawa spójności komunikacyjnej i bezpieczeństwa ruchu drogowego w powiecie płońskim przez rozbudowę drogi powiatowej nr 3049W Joniec – Sobieski – Kołoząb” w kwocie 900 000,00 złotych

• W ramach zadania wykonanie zostanie:
  • Odwodnienie drogi
  • Jezdnia o nawierzchni bitumicznej wraz z wydzielonym pasem do ruchu rowerów
  • Pobocza i zjazdy o nawierzchni z kruszywa łamanego
  • Oznakowanie poziome i pionowe