Sesja powiatu pełna nagród i gratulacji

27 marca podczas VII sesji Rady Powiatu Płońskiego reprezentacja piłkarek płońskiej sekcji Olimpiad Specjalnych „Olimpijczyk Płońsk” działającej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Płońsku otrzymała od Zarządu Powiatu Płońskiego gratulacje i symboliczny czek na kwotę 5 000,00 zł jako nagrodę za zdobycie złotego medalu podczas Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Abu Dhabi 2019. Wręczono również nagrody laureatom w konkursie o tytuł Wolontariusza Powiatu Płońskiego Roku 2018

Ilustracja do artykułu DSC_0073.JPG

W kategorii wolontariusz tytuł otrzymała pani Milena Jakubiak – nauczycielka Szkoły Podstawowej Nr 3 im. St. Wyspiańskiego w Płońsku, a w kategorii organizacja pozarządowa - Stowarzyszenie Wiecznie Młodzi z Płońska.
Począwszy od roku 2010 Starosta Płoński poprzez przyznanie tytułu Wolontariusza Powiatu Płońskiego wyraża wdzięczność wolontariuszom, którzy bezinteresownie, z życzliwością i zaangażowaniem działają na rzecz mieszkańców Powiatu Płońskiego w różnych dziedzinach życia takich, jak: kultura, sport, pomoc społeczna, promocja zdrowia, ekologia, turystyka, działania na rzecz osób niepełnosprawnych itp. Do tytułu można było zgłaszać osoby indywidualne i organizacje pozarządowe. Konkurs został rozstrzygnięty 14 marca 2019r. Wnioski oceniała Komisja konkursowa w składzie: Elżbieta Wiśniewska - przewodnicząca, Anna Goliasz - wiceprzewodnicząca, Agnieszka Michniewicz - sekretarz, Agnieszka Piekarz, Anna Brzostek, Danuta Kucińska – członkowie komisji. W konkursie przyznano także 3 wyróżnienia. Otrzymali je: w kategorii wolontariusz - pan Janusz Rosiak - Przewodniczący Zarządu Rejonowego w Płońsku Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów i pan Edward Zakrzewski - Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Mieście, a w kat. organizacja pozarządowa - Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddział Rejonowy w Płońsku.
Gratulacje, tym razem oficjalnie, otrzymała również Pani Anna Magnuszewska Powiatowy Rzecznik Konsumentów za wyróżnienie przyznane przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.