Stypendium Starosty Płońskiego

Do 31 sierpnia można składać wnioski o przyznanie Stypendium Starosty Płońskiego. Jest to program wspierania edukacji uczniów uzdolnionych i uczniów osiągających wysokie wyniki sportowe ze szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Płoński.

Ilustracja do artykułu grafika Stypendia Starosty Płońskiego.png

Program adresowany jest do uczniów szkół, których organem prowadzącym jest Powiat Płoński. W ramach programu uczniom przyznawane jest Stypendium Starosty Płońskiego w następujących kategoriach:

• dla najlepszego maturzysty w powiecie płońskim,
  • dla najlepszego maturzysty w szkole,
  • dla laureata olimpiady przedmiotowej,
  • dla finalisty olimpiady przedmiotowej,
  • dla laureata turnieju,
  • dla finalisty turnieju,
  • dla laureata konkursu przedmiotowego, tematycznego lub interdyscyplinarnego,
  • dla ucznia/drużyny osiągającego/ej wysokie wyniki sportowe,
  • dla ucznia za wysokie osiągnięcia w konkursach dla uczniów niepełnosprawnych.

Uczniowie, którzy przystąpią do programu w celu przyznania Stypendium Starosty Płońskiego, poprzez uczestnictwo wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z programem i przyznanymi stypendiami.

Klauzula informacyjna odnośnie ochrony danych osobowych znajduje się na stronie głównej Powiatu Płońskiego www.powiat-plonski.pl  w zakładce „ochrona danych osobowych”.

Wnioski o przyznanie stypendium za dany rok szkolny składa się w Starostwie Powiatowym w Płońsku, ul. Płocka 39, w terminie do 31 sierpnia danego roku. Uprawnionym do złożenia wniosku jest dyrektor szkoły, do której uczęszcza uczeń.

Wnioski o stypendia rozpatruje Starosta Płoński, podejmuje decyzje w sprawie przyznania, bądź odmowy przyznania stypendium oraz zatwierdza listę stypendystów.