Turniej BRD rozstrzygnięty

Ilustracja do artykułu DSC_0836.JPG

W dniu 9 maja 2018 r. w obiektach Zespołu Szkół w Siedlinie odbyły się Eliminacje Rejonowe XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Głównym organizatorem Eliminacji Rejonowych Turnieju BRD dla subregionu ciechanowskiego (powiaty: ciechanowski, płoński, mławski, pułtuski, żuromiński) był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie, a współorganizatorami Starostwo Powiatowe w Płońsku, Urząd Gminy w Płońsku oraz Komenda Powiatowa Policji w Płońsku.

To czwarty etap zmagań uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych subregionu ciechanowskiego.

Zwycięzcy eliminacji powiatowych uczestniczyli w teście z wiedzy o ruchu drogowym oraz rywalizowali ze sobą w jeździe rowerem po torze sprawnościowym, który dla wielu okazał się nie lada wyzwaniem. Kolejną konkurencją turnieju był sprawdzian umiejętności praktycznych z udzielania pomocy przedmedycznej.

Zespołowi sędziowskiemu przewodniczyła Pani Anna Smolińska z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ciechanowie, a w jego skład wchodzili policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego Komend Powiatowych Policji w Płońsku, Ciechanowie, Mławie, Pułtusku i Żurominie oraz przedstawicielki Wydziału Ochrony Zdrowia i Nauk Humanistycznych z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie.

Zdobywcami czołowych miejsc zostali:

w kategorii Szkół Podstawowych:

1. Szkoła Podstawowa w Naruszewie,
  2. Szkoła Podstawowa w Świerczach (pow. pułtuski),
  3. Szkoła Podstawowa w Obrytem (pow. pułtuski).

w kategorii klas gimnazjalnych uczniowie oddziałów gimnazjalnych:

1. Szkoła Podstawowa Oddział Gimnazjalny w Obrytem (pow. pułtuski),
  2. Publiczne Gimnazjum w Gzach (pow. pułtuski),
  3. Gimnazjum w Syberii (pow. żuromiński).

Pozostałe drużyny reprezentujące Powiat Płoński zajęły odpowiednio miejsca:

- w kategorii Szkół Podstawowych:

miejsce VII – Szkoła Podstawowa w Siedlinie (Szymon Borkowski – najlepszy zawodnik),

- w kategorii klas gimnazjalnych:

miejsce IV – Oddział Gimnazjalny Szkoły Podstawowej w Raciążu,

miejsce VII - Oddział Gimnazjalny Szkoły Podstawowej w Naruszewie,

miejsce XI - Oddział Gimnazjalny Szkoły Podstawowej w Siedlinie.

Zdobywcy dwóch czołowych miejsc w każdej kategorii wezmą udział w finale Wojewódzkim Turnieju, które odbędą się 22 maja br. w Szkole Podstawowej nr 14 w Warszawie-Ursusie.

Miłym akcentem Turnieju był występ artystyczny uczniów ze Szkoły Podstawowej w Siedlinie.

W uroczystym zakończeniu Eliminacji Rejonowych XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym wzięli udział reprezentujący organizatorów: Starosta Płoński – Andrzej Stolpa, Z-ca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ciechanowie - Krzysztof Kuklak, Wójt Gminy Płońsk – Aleksander Jarosławski, Komendant Powiatowy Policji w Płońsku –insp. Jarosław Brzozowski oraz zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu - mł.insp. Jacek Mnich oraz Komendanci Powiatowi Policji z subregionu ciechanowskiego.

Wszyscy uczestnicy Turnieju oraz opiekunowie startujących drużyn otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów.

Turnieje Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym od lat cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej. Wysoka ranga zawodów, profesjonalna organizacja, fantastyczne nagrody, to tylko niektóre z powodów, dla których ten Turniej cieszy się niesłabnącym powodzeniem od wielu, wielu lat.

Organizatorzy eliminacji rejonowych Turnieju BRD składają gorące podziękowania Dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom Zespołu Szkół w Siedlinie za życzliwość oraz stworzenie odpowiednich warunków do przeprowadzenia Turnieju.