Uroczystości odzyskania praw miejskich przez Czerwińsk nad Wisłą

Po 150 latach Czerwińsk nad Wisłą odzyskał prawa miejskie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 19 stycznia a rozpoczęły się w Bazylice pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, Mszą św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego. Widowisko słowno-muzyczne, uroczyste odczytanie wyciągu z Rozporządzenia Rady Ministrów z nadania statusu miasta, czy okolicznościowy wykład „Czerwińsk – z kart historii” znalazły się w programie obchodów. Powiat Płoński reprezentowali: Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska, Wicestarosta Krzysztof Wrzesiński, Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego Dariusz Żelasko oraz radni: Barbara Wdowiak, Dariusz Umięcki i Krzysztof Kruszewski.

Ilustracja do artykułu Uroczystość nadania praw miejskich dla Czerwińska 19.01.2020r.jpg