Wmurowanie kamienia węgielnego

W piątek, 10 września miało miejsce ważne dla Powiatu Płońskiego wydarzenie - wmurowanie kamienia węgielnego w proekologicznej fabryce F.B.I. Tasbud S.A. modułów i prefabrykatów w technologii żelbetowej i betonowej w Michałówku.

Cztery osoby, od lewej Wicestarosta Krzysztof Wrzesiński, Prezes firmy F.B.I. Tasbud S.A., Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska i Wójt Gminy Załuski Kamil Koprowski

Powiat Płoński reprezentowali Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński, Krzysztof Wrzesiński Wicestarosta oraz Agnieszka Nec – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku.

Program uroczystości obejmował:

– Przywitanie wszystkich przybyłych przez Konferansjera - polskiego aktora teatralnego, telewizyjnego i filmowego Tomasza Karolaka

– Peregrynacja Figury Michała Archanioła, pochodzącej z najstarszego sanktuarium św. Michała Archanioła w Europie Zachodniej, z włoskiego Monte Sant’ Angelo na Górze Gargano oraz poświęcenie fabryki przez Generała Zgromadzenia Św. Michała Archanioła Czcigodnego Ojca Generała ks. Dariusza Wilka

– Przemówienie Zarządu Grupy Kapitałowej F.B.I. TASBUD

- Odczytanie listu Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego przez Wicestarostę Krzysztofa Wrzesińskiego, przemówienie Starosty Płońskiego Elżbiety Wiśniewskiej oraz wystąpienia innych zaproszonych gości

– Podpisanie aktu erekcyjnego, a następnie wmurowanie kamienia węgielnego w proekologicznej fabryce modułów i prefabrykatów w technologii żelbetowej i betonowej Grupy Kapitałowej F.B.I. TASBUD

- Koncert Orkiestry Dętej Con Grazia oraz występ Mażoretek Diament.

Fragment przemówienia Starosty Płońskiego:

"Szanowni Państwo. Konkurencyjność, innowacyjność, zdobywanie praktycznych umiejętności i uczenie się od najlepszych to wymagania współczesnego rynku pracy. Dlatego tak ważne jest łączenie potencjałów i współpraca międzysektorowa na styku biznesu, administracji oraz szkół.

Jako Zarząd Powiatu Płońskiego działamy lokalnie, ale myślimy globalnie. Cieszę się ze współpracy z Grupą Kapitałową F.B.I. TASBUD, która łączy potrzeby pracodawców, jak i profesjonalne kształcenie techniczne uczniów szkół ponadpodstawowych.

Dokument podpisany w kwietniu tego roku, przez Grupę Kapitałowej F.B.I. TASBUD z Zarządem Powiatu Płońskiego jest efektem wielu spotkań roboczych i konsultacji.

Dzięki dążeniu do profesjonalizacji i zwiększenia jakości edukacji technicznej, rozpoczęła się wielowątkowa i długoterminowa współpraca Grupy Kapitałowej F.B.I. TASBUD z Powiatem Płońskim. Obejmuje m.in. wspieranie lokalnego rynku pracy, przeprowadzenie praktyk oraz staży krajowych, a także zagranicznych dla uczniów szkół ponadpodstawowych – Zespołu Szkół nr 1 oraz Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku oraz inne działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Grupa Kapitałowa F.B.I. TASBUD to nie tylko jest profesjonalny partner, który ma w swym dorobku najwyższej klasy patenty w dziedzinie budownictwa, ale też kształci uczniów naszych szkół, zgodnie z profilem swej działalności, który inwestuje kapitał na terenie powiatu płońskiego, wspiera lokalny rynek pracy i poprzez społeczną odpowiedzialność biznesu jest zaangażowany w sprawy lokalne”