Wspólnie pomagajmy bezdomnym zwierzętom

16 maja w Starostwie Powiatowym w Płońsku odbyło się spotkanie, na którym członkowie Stowarzyszenia na rzecz zwierząt Uszy do góry zwrócili się do przedstawicieli gmin i miast powiatu płońskiego o wspólne rozwiązanie problemu bezdomności zwierząt.

Ilustracja do artykułu DSC_0234.JPG

Stowarzyszenie ma nadzieję na łatwiejszą współpracę z gminami, utworzenie międzygminnej przechowalni lub indywidualnych mikro przechowalni oraz finansowanie przez gminy szczepień, czipowania, sterylizacji oraz podstawowych zabiegów weterynaryjnych bezdomnych psów i kotów. Od połowy czerwca planowany jest pilotażowy program „zaCZIPuj mnie, bo jestem TWÓJ”.
Gminy są zainteresowane współpracą na rzecz bezdomnych zwierząt jednak głównym problemem jest brak środków w budżecie na ten cel.