XV Mazowieckie Forum Inicjatyw Pozarządowych (MFIP) za nami.

Forum rozpoczęło się 16 września w Warszawie uroczystą inauguracją z udziałem Karola Wittelsa - Prezesa Federacji Mazowia, Tamary Borkowskiej, Pełnomocniczki Marszałka Województwa Mazowieckiego ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, Jana Myszaka, Pełnomocnika Wojewody ds. Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi oraz Andrzeja Rybusa-Tołłoczko, Przewodniczącego Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Ilustracja do artykułu 70239067_2385067665069358_7728242445934133248_n.jpg

Podczas tegorocznego XV Mazowieckiego Forum Inicjatyw Pozarządowych miało miejsce wiele wydarzeń m.in. panele, konsultacje z ekspertami, warsztaty, dyskusje, rozmowy z przedstawicielami ngo z terenu Mazowsza.

Powiat płoński miał na tym wydarzeniu silną reprezentację:

- Małgorzata Góral ze Stowarzyszenia ,,Spadochron"
- Ewelina Królak - lokalna liderka akcji:,,Szlachetna Paczka".
- Danuta Kantorowska z Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Raciążu.
- Krystyna Chyczewska z Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Raciążu.
- Elżbieta Demby ze Stowarzyszenia ,,Amicus" z Dzierzążni
- Piotr Budziszewski - pszczelarz, lokalny lider edukacji ekologiczno - przyrodniczej
- Katarzyna Ornarowicz odpowiedzialna za organizacje pozarządowe na terenie powiatu płońskiego.

Uroczysta inauguracja odbyła się z udziałem Karola Wittelsa, Prezesa Federacji Mazowia, Tamary Borkowskiej, Pełnomocniczki Marszałka Województwa Mazowieckiego ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, Jana Myszaka, PełnomocnikaWojewody ds. Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi oraz Andrzeja Rybusa-Tołłoczko, Przewodniczącego Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Uczestnicy mieli do wyboru liczne panele i warsztaty:

- J jak JAWNOŚĆ. (Jak zgodnie z prawem pokazywać działalność organizacji pozarządowej?)
Prowadzenie: Katarzyna Batko-Tołuć

- Sytuacja NGO w małych miastach Mazowszu i jak ja poprawić?
Prowadzenie: Karol Wittels

- Praca z młodzieżą – jak ją angażować w społeczeństwo obywatelskie.
Prowadzenie: Martyna Studzińska

- Jak pracować ze społecznością trudną?
Prowadzenie: Grzegorz Herubiński

- Wypalenie i regeneracja społeczników i społeczniczek
Prowadzenie: Natalia Sarata

- Zwiększanie stabilności organizacji pozarządowych
Prowadzenie: Karol Witells

- Praca z członkami i członkiniami organizacji
Prowadzenie: Martyna Studzińska

- Przeszłość, która łączy. Działania lokalne o dziedzictwie i historii, które integrują społeczności.
Prowadzenie: Agnieszka Gajc