Zakończyliśmy projekt „Razem bezpieczniej”

17 grudnia w Zespole Szkół nr 2 w Płońsku zakończył się projekt "Razem bezpieczniej". Wielomiesięczne działania zostały podsumowane przez Starostę Elżbietę Wiśniewską. W ramach działań projektowych młodzież przez blisko 20 godzin zdobywała kompetencje w zakresie profilaktyki uzależnień, przeciwdziałania agresji, mediacji i zarządzania emocjami. Zagadnieniom tym poświęcono także szkolenia przedstawicieli kadry pedagogicznej. Projekt prowadzony był na szeroką skalę.

Ilustracja do artykułu Projekt Razem Bezpiecznień zakończenie.jpg

Rozpoczął się biegiem przełajowym w Czerwińsku nad Wisłą. Po drodze był konkurs plastyczny „Nie piję, nie palę, nie biorę”, powiatowy konkurs na spot lub film pod hasłem „Hejt i mowa nienawiści wśród młodzieży – przeciwdziałanie przemocy w szkole”, projekcje filmowe i liczne debaty.
W uroczystości w Zespole Szkół nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku udział wzięli m.in.: Starosta Elżbieta Wiśniewska, Wicestarosta Krzysztof Wrzesiński, Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego Dariusz Żelasko, Naczelnik Wydziału Zdrowia, Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Paweł Dychto i Wizytator Ciechanowskiej Delegatury Kuratorium Oświaty Krystyna Rusin.

Program „Razem bezpieczniej” był częścią projektu "Przeciwdziałanie zjawiskom patologii wśród dzieci i młodzieży z Powiecie Płońskim” w ramach "Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020” dofinansowanego przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie.