Zarząd Powiatu odwiedził budowę drogi Chociszewo - Przybojewo

Trwają prace związane z przebudową drogi powiatowej Chociszewo-Przybojewo. Zarząd Powiatu Płońskiego wizytował w środę 14 września tę inwestycję drogową, aby ocenić postęp prac.

Zarząd powiatu podczas wizytacji drogi.

Przypomnijmy, że w ramach budowy położona zostanie nowa nawierzchnia drogi, wykonane zostanę nowe pobocza, rowy, wysepki z oświetleniem. W miejscowości Goworowo wykonywane są również chodniki i przystanki autobusowe oraz przejście dla pieszych z oświetleniem, które będzie zasilane solarnie. Przy drodze zostaną również umiejscowione stojaki rowerowe. Koszt całego przedsięwzięcia to ponad 5,5mln złotych, z czego 95% to dofinansowanie z "Polskiego Ładu". Koniec wykonywania robót określono na 220 dni od podpisania umowy, czyli na 1 października bieżącego roku.

Na temat budowy tego odcinka wypowiedziała się Członek Zarządu Powiatu Płońskiego Barbara Wdowiak, która nie ukrywała radości, związanej z bliskim zakończeniem robót:
"Jestem szczęśliwa, że udało nam się zrealizować tę inwestycję. Była ona bardzo długo wyczekiwana przez mieszkańców. Już w poprzedniej kadencji, jako Radna Powiatu Płońskiego, prowadziłam rozmowy z ówczesnym Zarządem, ale niestety się nie udało, nie było przebicia. Ta droga jest bardzo ważnym traktem komunikacyjnym dla całej gminy ze względu na to, że prowadzi do targowiska w Nowym Przybojewie. Odbywa się tam sprzedaż owoców miękkich, które królują na naszych polach w okresie letnim. Dzięki remontowi drogi, rolnicy będą mogli w bardzo bezpieczny sposób dowieźć swoje zbiory na targowisko i tam je sprzedać. Priorytetem było właśnie bezpieczeństwo korzystających z tej drogi. Jej poprzednia szerokość to pas asfaltu o szerokości trochę ponad 3 metrów z licznymi ubytkami, pęknięciami. Korzystanie z poboczy składających się głównie z rożnej wielkości dołków było niemożliwe i stanowiło dość ekstremalne wyzwanie. Ten remont był po prostu konieczny" - dodaje.