Powiat Płoński oraz Gminy: Czerwińsk nad Wisłą, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo, Nowe Miasto, Płońsk, Miasto Płońsk, Raciąż, Miasto Raciąż, Sochocin, Załuski realizują projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „System wczesnego ostrzegania przed zjawiskami katastrofalnymi w Powiecie Płońskim”.

Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców powiatu płońskiego w związku z zagrożeniami związanymi z terroryzmem, katastrofami naturalnymi, katastrofami technicznymi, zjawiskami pogodowymi oraz skażeniami.

Planowane efekty : wprowadzony do użycia system monitorowania zagrożeń i system wczesnego ostrzegania - 1 szt.; wprowadzone do użycia elementy zintegrowanego systemu wczesnego ostrzegania - 38 szt.

Całkowita wartość projektu:        766 241,80 PLN

Dofinansowanie projektu z UE:   612 993,44 PLN