PFRON przyznał Powiatowi Płońskiemu dofinansowanie w ramach programu „Dostępna Przestrzeń Publiczna”

dostepna-przestrzen-publiczna-3-9695.jpg

Powiat Płoński otrzymał dofinansowanie  ze środków pochodzących z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach programu „Dostępna Przestrzeń Publiczna” na realizację zadania pn. „Likwidacja barier architektonicznych i informacyjno - komunikacyjnych w ramach programu „Dostępna przestrzeń publiczna”.

Kwota, którą Powiat Płoński otrzymał na realizację zadania wynosi 25.840,00 zł

Działania, które Powiat Płoński zamierza podjąć przyczynią się i pomogą w zniesieniu barier architektonicznych oraz informacyjno-komunikacyjnych związanych z funkcjonowaniem osób niepełnosprawnych w przestrzeni publicznej. W planach jest m.in. wykonanie, dostawa i montaż lady recepcyjnej dostosowanej do obsługi osób poruszających się na wózku inwalidzkim w budynku Starostwa Powiatowego w Płońsku, zakup metkownicy brajlowskiej oraz dostosowanie strony internetowej do wymogów Ustawy  z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

Realizacja zadania nastąpi w 2024 roku.