Etap Rejonowy XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Ilustracja do artykułu etap rejonowy.jpg

18 maja 2017 roku w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Ciechanowie odbył się etap rejonowy XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Zwycięzcy etapu powiatowego z terenu powiatu płońskiego, drużyny z Naruszewa i Starego Gralewa w kategorii szkół podstawowych oraz z Naruszewa i Raciąża w kategorii szkół gimnazjalnych rywalizowały z drużynami z ościennych powiatów.

Turniej odbywał się pod patronatem Komendy Powiatowej Policji  w Ciechanowie oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ciechanowie. Głównym cel, który przyświecał organizatorom to poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym bezpieczeństwo rowerzystów czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego a w szczególności dzieci i młodzieży. Turniej wpisał się w cele kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz działań „ Mój rower, moje życie”. Do rywalizacji stanęło 10 drużyn z klas 4-6 szkół podstawowych oraz 10 drużyn z szkół gimnazjalnych z powiatów: ciechanowskiego, mławskiego, pułtuskiego, płońskiego i żuromińskiego. Do pokonania mieli rowerowy tor przeszkód, test wiedzy oraz sprawdzian wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowany przez pracowników PWSZ w Ciechanowie.

I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Naruszewie w składzie:

Przemysław Anowski

Jakub Górnicki

Oliwia Czerniakowska

Natalia Draganiak

Opiekunką zwycięskiej drużyny jest Pani Anna Raczkowska.

IV miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Starym Gralewie

W kategorii szkół gimnazjalnych:

IV miejsce zajęło Gimnazjum w Naruszewie

VI  miejsce zajęło Gimnazjum w Raciążu

Najlepszym zawodnikiem w kategorii szkół podstawowych został Szymon Borkowski ze SP w Starym Gralewie

Zwycięzcy Turnieju otrzymali puchary oraz cenne nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom Turnieju z naszego powiatu serdecznie gratulujemy.

Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Naruszewie zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Turnieju.

Wojewódzki Finał XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zostanie przeprowadzony na terenie Szkoły Podstawowej Nr 14 Warszawa-Ursus w dniu 6 czerwca br.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Płońsku

godziny pracy: pon - pt 8.00-16.00