Woda w wodociągu gminy Płońsk nie nadaje się do picia

Pogorszenie jakości mikrobiologicznej wody dostarczanej z wodociągu publicznego Szerominek - Krępica - Cholewy

Ilustracja do artykułu 0x0.jpg

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płońsku w oparciu o uzyskane wyniki badań próbek wody pobranych dnia 13.10.217r. z urządzeń wodociągu publicznego Szerominek-Krępica-Cholewy gm. Płońsk informuje, że stwierdzono pogorszenie jakości mikrobiologicznej wody dostarczanej  z wodociągu publicznego Szerominek - Krępica - Cholewy w stopniu dyskwalifikującym jej przydatność do spożycia.

Uwzględniając powyższe ustalenia PPIS w Płońsku wydał decyzję stwierdzającą brak przydatności do spożycia przez ludzi wody z wodociągu publicznego Szerominek - Krępica - Cholewy oraz zobowiązał Gminny Zakład Komunalny Sp.z o.o w Płońsku do podjęcia skutecznych działań naprawczych w celu wyeliminowania nieprawidłowych zmian jakości mikrobiologicznej wody z wodociągu publicznego Szerominek - Krępica - Cholewy.

Jednocześnie zobowiązano do zaopatrywania w sposób zastępczy ludności korzystającej z wodociągu publicznego w wodę przydatną do spożycia (odpowiadającą wymaganiom), w czasie trwania unieruchomienia wodociągu, zgodnie z obowiązującym regulaminem dostarczania wody (uchwalonym przez Radę Gminy w Płońsku).

 

Aktualnie woda z wodociągu publicznego w Szerominek-Krępica-Cholewy nie nadaje się do picia dla jej odbiorców tj. ok. 9700 mieszkańców 42 miejscowości gm. Płońsk : Arcelin, Bogusławie, Bońki, Brody, Cempkowo, Cholewy, Cieciórki, Ćwiklin, Ćwiklinek, Dalanówek, Ilinko, Ilino, Jeżewo, Kluczewo, Kownaty, Koziminy-Stachowo, Krępica, Lisewo, Michalinek, Michowo, Młyńsk, Nowe Koziminy, Pilitowo, Poczernin, Poświętne, Pruszyn, Raźniewo, Siedlin, Skarżyn, Skrzynki, Słoszewo, Słoszewo-Kolonia, Stare Koziminy, Strachowo, Strachówko, Strubiny, Szeromin, Szerominek, Szpondowo, Szymaki, Woźniki, Wroninko.

 

Nie należy używać wody pobieranej bezpośrednio z kranu do przygotowywania zimnych napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, wytwarzania lodów oraz mycia zębów.

 

Woda nadaje się do mycia oraz kąpieli w ograniczonym zakresie tj. szczególną ostrożność muszą zachować osoby z ograniczoną odpornością oraz opiekunowie niemowląt i małych dzieci, którzy powinni używać wody do mycia po przegotowaniu.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Płońsku


godziny pracy: pon - pt 8.00-16.00
tel. (23) 662 99 52, fax (23) 663 24 23
e-mail: zarzadzaniekryzysowe@powiat-plonski.pl

Soboty, niedziele i święta
tel. (23) 652 75 97, fax (23) 653 30 04
tel. kom. 604 209 998
tel. alarmowy 112
e-mail: plonsk@mazowsze.straz.pl

całodobowy telefon alarmowy 602 254 720

logo pczk

Powrót na początek strony