101.rocznica Bitwy pod Arcelinem

5 września w Arcelinie odbyły się obchody 101.rocznicy Bitwy pod Arcelinem połączone z uroczystością nadania sztandaru Terenowemu Związkowi Hodowców Koni w Płońsku.

Delegacja Powiatu Płońskiego idzie złożyć kwiaty pod pomnik
Podczas uroczystości odprawiono Mszę Świętą polową, nadano i przekazano sztandar Związkowi Hodowców Koni, złożono kwiaty pod pomnikiem poświęconym bohaterom Bitwy pod Arcelinem. Z okazji 50.-lecia Terenowy Związek Hodowców Koni w Płońsku przygotował specjalny pokaz. Powiat Płoński reprezentowali: Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska, Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego Dariusz Żelasko, Radny Rady Powiatu Płońskiego Paweł Koperski i Radny Rady Powiatu Płońskiego Jacek Ryziński.
„Dziękuję władzom samorządowym Gminy Płońsk za pielęgnowanie tej lokalnej historii, która wpisała się w złotą kartę historii Gminy, Powiatu, Polski a nawet Europy…” powiedziała w przemówieniu Starosta Elżbieta Wiśniewska.