25 dębów na 25-lecie powiatu

IMG_3675.JPG

Dęby jako pomniki? Oczywiście! W taki sposób w Powiecie Płońskim zaczęliśmy świętować 25 lat samorządu powiatowego.

Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński wraz z Wicestarostą Krzysztofem Wrzesińskim, reprezentantami Zarządu i Rady Powiatu Płońskiego, jednostek powiatowych, pracowników Starostwa oraz reprezentantami Młodzieżowej Rady Powiatu Płońskiego posadzili symbolicznie dęby. Ich wielkość przerosła nasze oczekiwania, prace zaczęły się więc dzień wcześniej, by zapewnić zarówno bezpieczeństwo mieszkańcom, jak i możliwość zakończenia sadzenia dziś. Tabliczki zostały wykonane z całkowicie ekologicznych materiałów.

Dęby te, to nie byle jaki okaz. Jak ich sama nazwa wskazuje to „Monument”. To jedno z najładniejszych szeroko kolumnowych drzew. Odmiana ta jest mrozoodporna i odporna na mączniaka, można ją więc bez obaw sadzić w miejscach reprezentacyjnych.

Mamy nadzieję, że dobrze im będzie zapuszczać korzenie przy powiatowej ulicy, zapewniając mieszkańcom cień i piękny obraz.

Dziękujemy za współpracę Powiatowemu Środowiskowego Domu Samopomocy w Płońsku, firmie PHU Plonix Wojciech Tokarski, Paweł Koniec s.c. oraz Powiatowemu Zarządowi Dróg w Płońsku.

Powrót na początek strony