25-lecie Orkiestry Dętej Sochocin

20 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sochocinie odbyła się uroczystość 25-lecia istnienia Orkiestry Dętej w Sochocinie.

Dyrygent i członkowie Orkiestry Dętej Sochocin.
,,Jest w orkiestrze dętej jakaś siła" - To był piękny jubileusz 25- lecia Orkiestry Dętej Sochocin. W uroczystości Powiat Płoński reprezentowali Elżbieta Wiśniewska Starosta Powiatu Płońskiego, Dariusz Żelasko Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego oraz Jacek Ryziński - Radny Rady Powiatu Płońskiego. Nie zabrakło pięknego koncertu, rysu historycznego, wspomnień, podziękowań i gratulacji przy wspólnym torcie. Z tej okazji Orkiestra z rąk marszałka Adam Struzik otrzymała medal Pro Masovia.
Rys historyczny:
Orkiestra Dęta Sochocin powstała w maju 1997 roku z inicjatywy władz lokalnych gminy Sochocin. Władze samorządowe zajęły się również wyposażeniem orkiestry w instrumenty muzyczne. Od początku istnienia orkiestry próby odbywają się w Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sochocinie. W swoim dorobku orkiestra ma wiele występów na przeglądach m.in. w XVI Regionalnym Przeglądzie Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych w Kutnie, czy w IV Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych województwa mazowieckiego w Ostrołęce. Orkiestra ma zróżnicowany charakter, wykonuje: marsze, muzykę ludową, muzykę rozrywkową oraz patriotyczną. Uświetnia uroczystości patriotyczne, święta kościelne, imprezy okolicznościowe. Koncertuje na terenie miasta i gminy Sochocin, powiatu i województwa. W 2012 roku z okazji 15-lecia istnienia Orkiestra Dęta Sochocin wydała 2 płyty: „15 lat Orkiestry Dętej Sochocin” z muzyką rozrywkową oraz płytę z kolędami „W świątecznym nastroju”. Obecnie orkiestra liczy ok. 30 osób. Kapelmistrzem jest Rafał Szymański.