4 500 000 złotych na budowę pełnowymiarowej hali sportowej przy Zespół Szkół nr 1w Płońsku

23 października Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska oraz Wicestarosta Krzysztof Wrzesiński podpisali umowę o dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu budowy pełnowymiarowej hali sportowej przy Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku w ramach programu ,,Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - edycja 2020" w kwocie 4 500 000 złotych.

Starosta i Wicestarosta siedząc przy stole podpisują umowę.jpg
Wartość całkowita inwestycji: 11 695 006,00 zł
Wkład własny: 7 195 006,00 zł
Dofinansowanie w ramach programu Sportowa Polska – edycja 2020: 4 500 000,00 zł
Przedmiotem inwestycji jest budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Płońsku o wymiarach areny 26,28 x 44,0 m i wysokości 7,01 m wraz z zapleczem sanitarno-szatniarskim , pokojem nauczycieli wychowania fizycznego, magazynami sprzętu sportowego.
W ramach środków własnych planowany jest zakup wyposażenia (m.in. tablica wyników, drabinki, zestaw podwieszany do koszykówki, zestawy treningowe do koszykówki, zestawy do siatkówki, bramki do piłki ręcznej, piłkochwyty) w zakresie ściśle związanym z funkcjonowaniem nowego obiektu.
W ramach projektu zakupione zostaną stojaki rowerowe, które ustawione zostaną bezpośrednio przy budynku hali sportowej.
Projektowany budynek jest obiektem przyszkolnym, z którego korzystać będą uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku (szkoła ponadgimnazjalna), jednakże powiat płoński planuje udostępnić obiekt dla ogółu lokalnej społeczności.
Planowany do realizacji obiekt będzie pełnowymiarową halą sportową, z polami do rozgrywki piłki siatkowej, koszykówki, tenisa itp. z zachowaniem regulacji umożliwiających przeprowadzenie rozgrywek rangi mistrzowskiej lub ogólnopolskiej.
Projektowana płyta boiska składa się z pól o wymiarach 20x40m do gry w piłkę ręczną, 15x28m do gry w koszykówkę i 9x18m do gry w siatkówkę. Na arenie można również będzie grać w piłkę nożną halową, tenisa ziemnego oraz badmintona. Ponadto zastosowano poprzeczne układy boisk treningowych do gry w mini koszykówkę o wymiarach 10x20m i mini siatkówkę 7x14m.
Boiska te dzielone będą kotarami podnoszonymi elektrycznie dzielącymi halę na trzy części. Ponadto, w budynku znajdą się 4 szatnie wraz z węzłami sanitarnymi w pełni przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenie nauczycieli wf z osobnym węzłem sanitarnym i szatnią, toalety, magazyny, pomieszczenie porządkowe, węzeł cieplny.
,,To ważna inwestycja, która mnie jako Starostę bardzo cieszy. To kolejny krok po remoncie sal gimnastycznych w I LO im.Henryka Sienkiewicza w Płońsku - "Płocka" i Zespół Szkół Nr2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku w zakresie poprawy infrastruktury sportowej, tak bardzo przez ostatnie lata zaniedbywanej. Pozyskane 4,5 miliona złotych to tylko część kosztów tego zadania. Wartość inwestycji to około 12 milionów i obejmuje budowę nowej pełnowymiarowej hali sportowej wraz z zapleczem sanitarno-szatniarskim. Nie ustajemy w działaniu i składamy kolejne wnioski o dofinansowania, które pozwolą zmniejszyć wkład finansowy Powiatu Płońskiego w tej inwestycji na rzecz środków zewnętrznych, a także zwiększyć zakres prac o zagospodarowanie terenu wokół budynku."- informuje Elżbieta Wiśniewska Starosta Powiatu Płońskiego.