5 mln zł na Centrum Aktywności i Usług Społecznych w Płońsku w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Centrum Aktywności i Usług Społecznych to inwestycja ważna na mapie Powiatu Płońskiego, polegająca na przebudowie i rozbudowie budynku, w którym zlokalizowano jednostki powiatowe, m.in: ▪️Centrum Pomocy Rodzinie (z zespołem ds. orzekania o niepełnosprawności.) ▪️Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, ▪️Poradnictwo obywatelskie, ▪️Obsługa trzeciego sektora oraz podmiot ekonomii społecznej (działalność gastronomiczna) zapobiegający wykluczeniu społecznemu, szczególnie osób z niepełnosprawnościami.

grafika dot.dofinansowania dla centrum aktywności i usług społecznych w kwocie 5 mln zł.jpg
,, Bardzo cieszę się z tego dofinansowania dla Centrum Aktywności i Usług Społecznych w Płońsku. To ważny krok do podjęcia realnych prac nad tą inwestycją, która wymaga większego zaangażowania finansowego. CAUS stanowić będzie miejsce w którym mieszkańcy skorzystać będą mogli z usług świadczonych przez instytucje powiatowe, a ponadto pełnić będzie rolę miejsca integracji środowiska lokalnego. Poprzez utworzenie planowanej spółdzielni socjalnej mieszkańcy, w tym osoby niepełnosprawne i zagrożone wykluczeniem społecznym będą mogły i miały możliwość rozwoju osobistego i zawodowego." - informuje Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program skierowany do jednostek samorządu terytorialnego którego celem jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych i przez to rozwój małych Ojczyzn.
Poniżej link do pełnej listy zadań dofinansowanych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych:
Ogólna kwota przekazana na inwestycje samorządowe w Polsce to ponad 12 miliardów złotych.