Będzie głęboka termodernizacja dwóch powiatowych szkół

21.10.2021 r. podpisana została umowa na opracowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej i kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dotyczącej głębokiej modernizacji budynków oświatowych: Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Płońsku i Zespołu Szkół nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku w ramach realizacji zadania „Głęboka termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w powiecie płońskim”

ZS nr 2 i CKZ w Płońsku

Termin realizacji dokumentacji to 120 dni od dnia zawarcia umowy, tj. 18.02.2022 r.

Po opracowaniu dokumentacji wszczęte zostanie postępowanie przetargowe na roboty budowlane.

"Bardzo się cieszę, że pozyskaliśmy środki na głęboką termomodernizację obiektów użyteczności publicznej w powiecie. Są to budynki Zespołu Szkół nr 2 oraz Centrum Kształcenia Zawodowego przy Zespole Szkół nr 1, które wymagają gruntownego remontu. Remont ten będzie kosztował ok. 6 milionów złotych, z czego ponad 2.9 mln złotych to dofinansowanie unijne. Tak głębokiego remontu nie bylibyśmy w stanie wykonać ze środków własnych. Stąd przygotowaliśmy wnioski. Nasza oferta pojawiła się na liście rankingowej Urzędu Marszałkowskiego, który w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego zdecydował się dołożyć środki na tego typu zadania.

Jest to głęboka termomodernizacja więc nie tylko ocieplenie ścian zewnętrznych i dachu, ale również posadzek, wymiana stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych, modernizacja systemów grzewczych poprzez wymianę oświetlenia czy instalację OZE – fotowoltaikę.

Chcielibyśmy tak poprowadzić tę inwestycję, aby większość prac realizować w wakacje, ale to zależy od tego, czy zgłoszą się wykonawcy i ostateczny koszt znany będzie po przetargach." - informuje Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński.

Działania 4.2 Efektywność energetyczna, typ projektów: Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej.

Całkowita wartość zadania; 5.938.822,94 złotych

Koszty kwalifikowane: 3.630.416,31 złotych

Wartość dofinansowania: 2.904.333,04 złotych

Zakres rzeczowy projektu pn. „Głęboka termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w powiecie płońskim” uwzględnia głęboką modernizację energetyczną następujących dwóch budynków użyteczności publicznej: Zespół Szkół Nr 2 w Płońsku oraz budynek oświatowy Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Płońsku.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje poniższe prace:

Zadanie: Termomodernizacja budynku oświatowego- Zespołu Szkół Nr 2 w Płońsku

• Termomodernizacja ścian zewnętrznych
  • Wymiana stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych
  • Termomodernizacja dachu
  • Ocieplenie posadzek
  • Modernizacja systemów grzewczych
  • Wymiana opraw oświetleniowych
  • Instalacja OZE – fotowoltaika

Zadanie: Termomodernizacja budynku oświatowego Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Płońsku

• Termomodernizacja ścian zewnętrznych
  • Stolarka okienna i drzwi zewnętrzne
  • Termomodernizacja dachu
  • Ocieplenie posadzek
  • Modernizacja instalacji wentylacji i klimatyzacji oraz instalacja wentylacji i klimatyzacji (wentylacja nawiewna, wywiewna)
  • Wymiana opraw oświetleniowych
  • Instalacja OZE - fotowoltaika.

W projekcie zastosowano rozwiązanie techniczne, pozwalające na wytworzenie energii elektrycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.