Bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży

Już 23 sierpnia ruszają zapisy do 9 EDYCJI KODUJ Z GIGANTAMI pt: " KODUJ Z GIGANTAMI - STARCIE GIGANTÓW. PROGRAMISTYCZNY BÓJ BOHATERÓW NAJLEPSZYCH GIER” - to cykl ogólnopolskich, bezpłatnych warsztatów z programowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska objęła patronatem.

plakat dotyczący zajęć dla dzieci z programowania komputerowego

Warsztaty prowadzone będą przez najlepszych trenerów, zarówno stacjonarnie - w 90 miastach, jak i online.

Celem przedsięwzięcia jest:

• popularyzacja programowania wśród dzieci i młodzieży
  • przeszkolenie jak największej liczby dzieci w Polsce z zakresu podstaw programowania
  • inspirowanie dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w aktywną kreację.

Warsztaty umożliwiają poznanie podstaw programowania w środowiskach takich jak:

Scratch, Minecraft, Roblox, App Inventor, C#, Visual Studio

Partnerem społecznym "Koduj z Gigantami" są HAKERSI - ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieciaki w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.